Kreatyna podczas redukcji czy to ma sens?

mono-kreatyna

Kreatynę przyjmują przede wszystkim sportowcy zajmujący się podnoszeniem ciężarów. Dzieje się tak, ponieważ pomaga ona budować masę mięśniową. W okresie redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej bardzo ważne jest, by nie dopuścić do spalania ciężko wyćwiczonych mięśni. Właśnie wtedy do gry wchodzi suplementacja kreatyną. Dzięki swoim właściwością (antykatabolicznym) chroni mięśnie przed degradacją. Pozytywnie wpływa natomiast na proces regeneracji masy mięśniowej poprzez odbudowę ATP (podstawowy ładunek energetyczny).

Dodatkowo kreatyna pomaga usunąć szkodliwy kwas mlekowy, utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek, w efekcie utrzymuje prawidłowe pH. Gdy przyjmuje się kreatynę to nie należy się obawiać redukcji siły i wytrzymałości. Co więcej w niektórych przypadkach można zaobserwować zwiększenie tych parametrów. Tak więc przy rozpoczęciu procesu redukcji koniecznym więc jest przyjmowanie suplementu kreatyny, by zachowane zostały odpowiednie proporcje składu ciała. Ponadto poprawi ona koncentrację, jakość snu oraz ogólne samopoczucie.

Polecamy sprawdzić ranking kreatyn, przygotowany przez trenerów personalnych i specjalistów w branży.

1 thought on “Kreatyna podczas redukcji czy to ma sens?

  1. Stosowałem w życiu dziesiątki suplementów, a od lat numerem 1 w okresie budowania siły i masy mięśniowej, jest najzwyklejszy monohydrat kreatyny, osobiście wolę kupować większe opakowania np. 1 kg http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Creatine_Muscle_Max-opis33925.html ponieważ mam pewność, że starczy na długo i wyjdzie bardzo ekonomicznie. W zależności od osiąganych na cyklu efektów decyduje się albo na przerwę po wyjedzeniu około 500g ,albo przedłużenie cyklu.
    Zapamiętajcie – podstawowy błąd to szybkie kończenie cyklu i schodzenie z kreatyny ,a już tym bardziej robienie sobie wtedy przerwy lub luzu dietetyczno-treningowego , stąd później te ‘spadki’, o których się czyta na różnych forach, od momentu odstawienia kreatyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *